SLOVENIJA -NIŠTETNOST CHF UGOVORA

U SLOVENIJI DOSUĐENA JOŠ JEDNA NIŠTETNOST UGOVORA S VALUTNOM KLAUZULOM CHF

Nakon pravomoćne presude kojom je pravomoćno utvrđeno da je CHF ugovor ništetan, Slovenija polako stabilizira svoju sudsku praksu. Nakon nekoliko presuda Vrhovnoga suda i Viših sudova kojima se postupci za CHF ugovore vraćaju na prvi stupanj radi dosuđivanja ništetnosti ugovora, sve je više presuda kojima se utvrđuje da su CHF ugovori ništetni.

Očekujemo da će uskoro i naši sudovi krenuti u tome smjeru. Kolektivna presuda Visokoga trgovačkog suda potpuno je nedvojbena, njome je presuđeno da CHF ugovori imaju nepoštenu i valutnu klauzulu, i promjenjivu kamatnu stopu. Te dvije odredbe čine predmet i cijenu pravnoga posla (kredita), a budući da su to bitni sastojci ugovora o kreditu, to znači da je i cijeli ugovor ništetan.

Udruga Franak će svojim članovima pružiti svaku potrebnu stručnu podršku, kako biste u svojim privatnim postupcima dokazali i utvrdili ništetnost ugovora.

Pitajte sve što vas zanima na: pravo.udrugafranak@gmail.com

 

PODIJELI: Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit Email