VODIČ VEZAN ZA ZAŠTITU POTROŠAČA – POSEBNO SLUČAJ FRANAK!

Udruga Franak je izradila i objavila kratki pregled sudske prakse Suda Europske unije, a koji je zamišljen kao vodič kroz nama najznačajnije presude Suda Europske unije te kao pomoć i priručnik svima koji se susreću s problematikom zaštite potrošača posebice u predmetima koji su vezani za slučaj „Franak“.
Obzirom da se pred Sudom Europske unije pojavio niz sudskih predmeta u kojima se postavio velik broj pitanja koja su se odnosila na tumačenje Direktive 93/13 o nepoštenim uvjetima u potrošačkim ugovorima, tako je nastajala sudska praksa koju ovdje predstavljamo, a od iznimne važnosti za naše postupke.
Kako je ova direktiva implementirana u naš pravni sustav te je sastavni dio Zakona o zaštiti potrošača odgovori na ova pitanja su stoga bili od iznimnog značaja kako za kolektivni postupak koji se vodio u Republici Hrvatskoj, tako i individualne postupke koje su potrošači u Republici Hrvatskoj pokrenuli protiv banaka, posebice imajući na umu kako je Sud Europske unije najviši sud u pravnom sustavu Europske unije te kako su njegove presude obvezujuće za sve nacionalne sudove svih instanci.
Brošuru možete preuzeti na poveznici te vas molimo da je obavezno dijelite svima koji su zainteresirani te na taj način jačate svijest u stručnoj javnosti o bitnosti i obvezujućoj primjeni predstavljene sudske prakse.
PREGLED PRAKSE SUDA EUROPSKE UNIJE

PODIJELI: Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit Email