DAN UDRUGE FRANAK

 

  • 25. TRAVNJA DAN JE UDRUGE FRANAK
  • NA DANAŠNJI DAN PRIJE TRI GODINE 20 000 LJUDI IZ CIJELE HRVATSKE PONOSNO JE HODALO ZAGREBAČKIM ULICAMA I TRGOVIMA

Zagreb, 25. travnja 2018.  Prošle su pune tri godine od prosvjeda Udruge Franak, prosvjeda koji se morao dogoditi. U toj veličanstvenoj i neponovljivoj povorci sudjelovalo je oko dvadeset tisuća ljudi iz cijele Hrvatske, koji su na miran i dostojanstven način htjeli ukazati na tešku osobnu financijsku situaciju u kojoj su se našli, i to ne svojom krivnjom.

Svi znamo da je upravo zbog tog prosvjeda došlo do konverzije koja je većini dužnika donijela olakšanje, ali znamo i to da do danas nije u potpunosti ispravljena nepravda koja nam je nanesena nezakonitim radom banaka. Nakon tri godine, mnogi su ipak nažalost blokirani, ovršeni, iseljeni jer nisu dočekali da im konverzijom budu barem malo olakšani njihovi životi. Mnogi su otišli trbuhom za kruhom u zapadnu EU.

Prosvjed je bio kruna borbe koja traje od 2011., a u ovoj 2018. borba i dalje traje, iako je mnogi pokušavaju osujetiti, marginalizirati, obezvrijediti. ONI neće uspjeti. Borba koja je pravedna, civilizirana, argumentirana, utemeljena na Ustavu i zakonima, i koja za cilj ima potpunu pravdu ne može biti zaboravljena i zatomljena samo zbog toga jer ONI to žele, zbog toga što moraju dobiti bonuse, zbog toga što lobiraju i kupuju savjest „činovnika“ za sitni novac.

Prosvjed Udruge Franak bio je najuspješniji i najkorisniji prosvjed građana u neovisnoj Republici Hrvatskoj, u kojemu nije bilo podijeljenih, osuđivanih, odbačenih, u kojemu smo svi znali zbog čega koračamo u nepreglednoj koloni, u koloni koja je doista donijela bolje sutra.

Udruga Franak taj dan smatra svojim danom jer smo svima pokazali da nebitni mogu biti bitni i da mali mogu biti veliki! Želimo i dalje svojim primjerom pokazivati svim obespravljenim i oštećenim građanima da se mogu i moraju boriti protiv ONIH koji kradu, lažu, varaju i bogate se na nezakonit i nepošten način. Prisjetimo se danas svi toga dana kada smo osigurali bolje sutra svojoj djeci i svojim obiteljima.

Pozivamo sve dužnike iz CHF kredita da ostanu ustrajni do kraja, da izdrže do konačne NIŠTETNOSTI njihovih ugovora. U našem društvu, koje je razoreno lažima i farsama premalo je primjera ljudi i organizacija koji poput Udruge Franak znaju kako se boriti za bolji život građana. Pozivamo i sve druge oštećene građane koji imaju euro i kunske kredite, kojima su banke nezakonito povećavale kamate, da prate naš rad, jer mi radimo i za njih. Naša kolektivna presuda odnosi se i na njihove kredite u dijelu koji se tiče promjenjive kamatne stope. Banke danas duguju svim dužnicima, bez obzira na valutu kredita, još 15 milijardi kuna. Svih tih 15 milijardi kuna banke moraju vratiti, jer te kune im ne pripadaju.

Aktivisti Udruge Franak poručuju svim svojim članovima, ali i drugim ljudima koji podržavaju Udrugu Franak:

„Vaša podrška neizmjerno puno nam znači, svi volonteri aktivisti koji su od prvog dana pa do danas dio naše udruge od srca vam zahvaljuju te žele da i dalje ostanete s nama jedinstveni kao u povorci pravde 25. travnja 2015!“

https://www.youtube.com/watch?v=zA2k_Ciul4c

Udruga Franak

PODIJELI: Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit Email