UPUTE ZA SUDJELOVANJE NA PROSVJEDU NA MARKOVU TRGU

Dragi naši članovi,

ovim putem Vas još jednom želimo pozvati da nam se pridružite na prosvjedu na Markovu trgu u petak, 3. srpnja 2015. godine s početkom u 10,00 sati. Prosvjedom tražimo osnivanje istražnog povjerenstva za slučaj “Franak”, Zakon o ukidanju CHF valutne klauzule u postojećim kreditima i moratorij na ovrhe i deložacije do donošenja zakonske regulative. Ovaj prosvjed odobren je od strane policije te Vas molimo da u petak održimo javni mir i red te da svoje zahtjeve i nezadovoljstvo prikažemo na dostojanstven i kulturan način.

Svako kršenje javnog mira i reda narušit će sav naš trud u ovoj borbi te Vam stoga šaljemo sljedeće smjernice:
– okupljanje počinje u 9,20 sati na Trgu bana Josipa Jelačića pokraj sata,
– povorka kreće prema Markovu trgu u 10,00 h, – za vrijeme trajanja prosvjeda nije dopušteno donošenje pirotehnike, oružja i alkohola,
– pratiti upute voditelja prosvjeda i redara,
– predstavnici Udruge Franak će putem megafona davati sve upute i ostale informacije.

Ovaj prosvjed od izuzetne je važnosti za dužnike kredita u švicarskim francima, ali i za ostale građane koji su nezadovoljni sveopćim stanjem u državi. Pokažimo da smo dostojanstveni u svojoj borbi! Pokažimo kako je nemoguće ugasiti glas naroda u demokratskoj državi! Pokažimo da ne odustajemo! Nadamo se da ćemo se na Markovu trgu okupiti u maksimalno dozvoljenom broju kako bismo, još jednom, pokazali da su naši članovi aktivni u svojim nastojanjima da se sankcionira sva šteta koja je učinjena građanima Republike Hrvatske.

Svoju prijavu na prosvjed, zbog ograničenog kapaciteta na Markovu trgu, možete poslati na e-mail adresu: prosvjed@udrugafranak.hr.