TABLICA DOKUMENTACIJE ZA PODIZANJE TUŽBE PO BANKAMA

Drage članice i članovi Udruge Franak,
Na temelju informacija koje smo dobivali od korisnika kredita, primijetili smo da banke različito nazivaju i različito prikazuju tražene podatke. Iz toga razloga, izradili smo tablicu u kojoj je za svaku od 8 osuđenih banaka točno prikazano što da tražite i koje podatke pojedini dokument sadrži, a uz pomoć tablice možete i prekontrolirati već dobivenu dokumentaciju.

Neke banke podatke prikazuju na više, neke na manje dokumenata pa iz tog razloga neka od polja u tablici nisu popunjena. Također smo dobili informacije da banke izdaju pogrešnu ili dokumentaciju s pogrešnim podacima pa vam savjetujemo da na temelju početnog ugovora i dodataka ugovoru, sve dobro provjerite. Dokumente možete zatražiti osobno u poslovnici ili putem maila na temelju sljedećeg predloška:

„Poštovani,
sukladno odredbama Zakona o potrošačkom kreditiranju i Zakona o zaštiti potrošača molim da mi pisanim putem dostavite sljedeću dokumentaciju po mom kreditu, kreditna partija broj XXX, broj ugovora XXX:
1. …………
2. …………
3. …………
4. …………
…………
Molim vas za ažurnost u postupanju te poštivanje zakonskih rokova. Unaprijed zahvaljujem.“

Sretno svima!

Vaša Udruga Franak

Tablica dokumentacija po bankama.pdf

PODIJELI: Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit Email