SUD U GOSPIĆU: PBZ mora 11.500 CHF vratiti klijentici

OPĆINSKI SUD U GOSPIĆU DONIO PRVU POJEDINAČNU PRESUDU NAKON PRESUDE VRHOVNOG SUDA U SLUČAJU FRANAK PROTIV PBZ-a!

Potvrđeno je nesavjesno i nepošteno poslovanje banke u jednostranom određivanju kamatne stope. Sud je naložio tuženoj banci da isplati oštećenom dužniku novčani iznos od 11.445,67 CHF, u kunskoj protuvrijednosti uz obračunavanje zakonske zatezne kamatne stope na navedeni iznos.

Stav suda je da zastara prava na zahtjev za isplatu preplaćene kamate teče od dana 14. lipnja 2014. godine, kada je Visoki trgovački sud donio pravomoćnu odluku u kolektivnoj tužbi, što je pozitivan stav za sve dužnike koji namjeravaju tužiti banke jer je moguće potraživati cjelokupna preplaćena sredstva po nezakonitoj kamati.

Tužena banka dužna je platiti sve troškove sudskog postupka!

Presuda Gospic1
Naslov: Presuda Gospic1 (780 clicks)
Naziv datoteke: presuda-gospic1.pdf
Size: 3 MB

PODIJELI: Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit Email