POŽURNICA VRHOVNOM SUDU RH

Pokažimo koliko nas ima!

Drage članice i članovi,

nema stajanja, akcija Vrhovni sud RH i hitnost donošenja odluke o našim pravima nakon konverzije ide dalje.

Sve koji su napravili konverziju prema tzv. Zakonu o konverziji, bez obzira da li su kredit zatvorili ili su kredit poslije refinancirali u istoj ili drugoj banci, molimo da naprave prema predlošku jednu akciju slanja požurnice Vrhovnom sudu RH, kako bi shvatili da se ovdje ne radi o predmetima, već o ljudima s imenom i prezimenom, i našim sudbinama.

Cilj ove akcije je pokazati da nas ima, da smo svjesni zastare koja nam prijeti, kao i pravne nesigurnosti u kojoj trenutno živimo. Slobodno prilagodite tekst požurnice prema vlastitom primjeru, budite kreativni, pišite i šaljite mailove. Idemo dobiti tu odluku odmah pa da sigurnije i mirnije, svi zajedno, krenemo dalje prema konačnom cilju.

U nastavku možete preuzeti predložak požurnice koji je potrebno poslati na e-mail adresu Vrhovnog suda RH (ili putem pošte na VRHOVNI SUD REPUBLIKE HRVATSKE, Trg Nikole Zrinskog 3, 10000 Zagreb)

Mailove šaljite na vsrh@vsrh.hr a ujedno vas molimo da u mail uključite i našu e-mail adresu udrugafranak@udrugafranak.hr kako bismo imali podatke o broju poslanih zahtjeva prema VSRH.

Predložak teksta požurnice:

POŽURNICA VSRH ZA PREDMET br. Rev-1172/18

Poštovani,

ja sam jedan od 55.000 dužnika koji je konvertirao CHF kredit, i bit ću u zastari za preplaćene kamate nakon 13.lipnja 2019.

Uz dužno poštovanje važnosti svih 14.000 predmeta koji čekaju vaše očitovanje, smatram da jedan predmet o kojem ovisi 55.000 tužbi, čime je obuhvaćeno 220.000 ljudi ako uzmemo u obzir cijelu obitelj, zaslužuje prioritet u očitovanju, a taj prioritet ste obećali na sjednici Odbora za pravosuđe u Hrvatskome saboru.

Još navodim sljedeće: „Ništetan ugovor ne postaje valjan naknadnim nestankom uzroka ništetnosti, kao što sukladno čl. 148. st. 1. ZOO-a, ne može postati valjan niti obnovom ugovora, a sukladno čl. 158. st. 2. ZOO-a, ne može postati valjan niti nagodbom stranaka, ma kako sudovi pravno kvalificirali dodatke ugovora kojima se provela konverzija kredita sukladno ZID ZPK 2015.“

Zbog pravne sigurnosti i vremena kojeg imam sve manje, očekujem da Vrhovni sud RH odluči o mojim pravima ODMAH i to u skladu sa europskom pravnom stečevinom.

Zahvaljujem, u moje ime, i u ime svih članova moje obitelji.

S poštovanjem,
Ime i prezime“

Pokažimo koliko nas ima i koliko ljudi čeka na pravnu sigurnost u svojim privatnim tužbama.

 

Vaša Udruga Franak

PODIJELI: Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit Email