ODLUKA O KONVERZIJAMA JE DONESENA, KAŽE NOVA TV

Kako je objavljeno na Nova TV, odluka Vrhovnoga suda o našim pravima nakon konverzije donesena je. Preostaje nam, vjerujemo, dan-dva čekanja do njezine objave.

Sigurni smo da su odluci pridonijele i naše aktivnosti tijekom veljače i ožujka usmjerene prema Vrhovnome sudu, kada smo apelirali na donošenje hitne, pravedne, i s pravom EU usklađene odluke, koja će donijeti toliko iščekivanu pravnu sigurnost za 55.000 hrvatskih obitelji.

Podsjećamo, Sud EU je 14. ožujka donio presudu C-118/17 kojom je jasno i nedvojbeno naložio svim sudovima u EU, pa tako i Vrhovnome sudu Republike Hrvatske, da dužnici iz zakonski konvertiranih kredita imaju pravo na puno obeštećenje u skladu s pravom EU-a. Sud EU također u svojoj presudi navodi kako su ugovori s ništetnom valutnom klauzulom apsolutno ništetni ugovori.

S nestrpljenjem čekamo objavu!

Udruga Franak

PODIJELI: Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit Email