Odgovor na izjavu austrijskog ministra financija

Udruga Franak oštro osuđuje miješanje austrijskog ministra financija u unutarnja politička pitanja Republike Hrvatske te smatramo neprihvatljivim njegovo agresivno ponašanje kojim vrši pritisak na Europsku komisiju i Vladu Republike Hrvatske.

Ukoliko ministar financija Republike Austrije želi pomoći u rješavanju problema dužnika klijenata austrijskih banaka u RH, neka za početak objasni javnosti i Europskoj komisiji razloge nepoštivanja presude Vrhovnog suda RH u slučaju Franak u kojem je potvrđeno manipuliranje kamatnim stopama od strane austrijskih banaka te njihovo nezakonito, nepošteno i nesavjesno poslovanje. Podsjećamo gospodina Schellinga da bi on kao ministar financija trebao zagovarati poštivanje zakona.

Upravni odbor Udruge Franak i svi aktivni članovi, zgroženi ovakvim ponašanjem, odlučili su do daljnjeg bojkotirati sve austrijske proizvode te, ukoliko se ovakvi pritisci nastave, organizirati prosvjede ispred veleposlanstva Republike Austrije u Zagrebu.

PODIJELI: Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit Email