ANKETA – provedba konverzije i refinanciranja

Poštovani članovi Udruge Franak,

1) Uslijed činjenice da su banke samovoljno i nezakonito od 1.1.2014. odredile fiksne dijelove kamata (fiksne marže) u svim kreditima (CHF, Euro, kune) sa promjenjivim kamatnim stopama u ugovorima zaključenim u periodu 2004.-2009., još uvijek možete podnijeti optužni prijedlog na nadležnom Prekršajnom sudu. Od sljedećeg tjedna optužne prijedloge možete ispuniti na konzultacijama Udruge, na kojima će vam aktivisti dati sve potrebne savjete.

2) Uslijed činjenice da su banke samovoljno i nezakonito od 2004. do 2013. godine povećavale kamatne stope u ugovorima o kreditima sa promjenjivom kamatnom stopom (CHF, Euro, Kune), još uvijek možete podnijeti tužbu za povrat preplaćenih kamata po tim kreditima. To se odnosi na sve vrste kredita, bili oni otplaćeni ili ne, kao i na auto kredite kojih je također bilo mnogo. Za kredite koji su konvertirani ipak postoje neke dvojbe, pa o tome valja razgovarati i savjetovati se s odvjetnicima.

3) U slučaju da vam je kredit otkazan, a još nije otplaćen te vam nije dostavljena ponuda za konverziju kredita, možete podnijeti prekršajnu prijavu protiv banke odnosno društva koje je konverziju bilo dužno provesti.

4) Ljubazno Vas molimo da ispunite priloženu anketu, a sve kako bi imali Vaš jasan stav o bitnim pitanjima vezanim uz konverziju kredita te naša stajališta jasnije artikulirali prema javnosti.

5) Posebno vas upozoravamo da ukoliko zatvarate postojeći kredit novim kreditom obratite pozornost ne samo na kamatnu stopu već na sve popratne troškove (naknade, procjena, javni bilježnik ….) koji poskupljuju Vaš kredit.

A N K E T A

Lijep pozdrav,
Vaša Udruga Franak

p.s. NEMA PREDAJE! SAMO ZAJEDNO DO POBJEDE!!!

Udruga Franak neće nestati sve dok ne nestane bezakonje koje ju je stvorilo.