Udruga Franak poziva sve svoje članove i sve dužnike, bez obzira na vrstu kredita, da poduzmu sljedeće radnje kako bi smo poslali poruku bankama koje su nudile pokvarene kredite s valutnom klauzulom u švicarskim francima. Banke na pregovorima nisu pokazale volju da žele riješiti problem „švicaraca“ pa smo se odlučili za sada samo na pripremne korake kojima želimo dati do znanja da Udruga franak neće odustati od svojih zahtjeva.

Molimo sve dužnike da pošalju Hrvatskoj narodnoj banci Zahtjev za inspekcijski nadzor zbog kršenja Zakona o potrošačkom kreditiranju, jer banke nisu uskladile i ugovorile aneks ugovora o definiranju fiksne marže i parametra do 1.1.2014. godine. U prilogu dostavljamo primjer obrasca za prijavu.