Nakon recentnih slučajeva samoubojstava radi deložacija i objave Sindikata španjolskih policajaca da će podržati svoje članove koji ne žele provoditi ovrhe,  Španjolska će donijeti zabranu ovrha stanova i kuća.

Od 2008. godine, kada je kriza počela, iz svojih domova je izbačeno gotovo 400.000 Španjolaca. 

Španjolci su pokrenuli kampanju pod geslom “Stop Desahucios”

 

http://afectadosporlahipoteca.wordpress.com/stop-desalojos/ / www.stopdesahucios.es/

 

O situaciji u Španjolskoj je mišljenje dala državna odvjetnica Europskog suda pravde, Juliane Kokott, zaključivši je da španjolski zakon o temeljem kojeg se provode deložacije krši EU direktivu (93/13 EEC) o zaštiti potrošača protiv nepravednih ugovornih uvjeta.

Bitno je naglasiti da je prema ovoj Direktivi nepošten članak ugovora koji nije bio predmetom individualnog pregovaranja (nego je dan na potpis temeljem šprance ugovora), a koji se protivi načelu savjesnosti i poštenja te je doveo do značajne neravnoteže u pravima i obvezuama ugovornih strana. Zvuči poznato?

 

PODIJELI: Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit Email