Budući da se posljednjih dana u medijima učestalo pojavljuje g. Željko Ivanković kao komentator aktualnih događanja vezanih uz sudski spor Udruge Franak i osam poslovnih banaka, donosimo priopćenje/reakciju Udruge na njegovu pristranost bankarskom sektoru temeljem činjenice da je isti zaposlen u mediju kojeg financira Zagrebačka banka i kojem je ista jedini osnivač i vlasnik.

Željko Ivanković, kao urednik časopisa i portala kojeg financira Zagrebačka banka i kojem je ista jedini osnivač i vlasnik, nikako ne može biti objektivan i nepristran komentator aktualnih zbivanja vezanih uz Udrugu franak i suđenje

Željko Ivanković, glavni urednik časopisa Banka Magazine i portala Banka.hr posljednjih dana svojim pristranim i neobjektivnim medijskim istupima u kojima neskriveno štiti interese bankarskog sektora izaziva brojne negativne reakcije građana/ki Republike Hrvatske, a ujedno i članova Udruge Franak.

Udruga Franak smatra da su medijski istupi g. Ivankovića izuzetno pristrani što dokazuje činjenica da je zaposlen kao glavni urednik časopisa i portala Banka.hr čiji je izdavač tvtka Suvremene poslovne komunikacije d.o.o. kojoj je jedini osnivač i vlasnik Zagrebačka banka d.d. Dokaz da to nije neovisni i objektivan medij su i članice Nadzornog odbora tvrtke Suvremene poslovne komunikacije d.o.o. koja je izdavač Banka.hr, a to su: Gorana Alpeza, direktorica Marketinga i tržišnog pozicioniranja Zagrebačke banke; Marina Dijaković direktorica Direkcije korporativnog identiteta i komuniciranja Zagrebačke banke, te Daniela Roguljić Novak, članica Upravnog odbora Zagrebačke banke. Sasvim je sigurno da medijske istupe kontrolira Nadzorni odbor tvrtke te Udruga Franak smatra istupe gospodina Ivankovića dirigiranim sredstvom pritiska na javnost u korist bankarskog sektora i to upravo u trenutku dok traje parnica pred Trgovačkim sudom i dok javnost očekuje konačno ukidanje samovolje banaka.

Slijedom činjenice da je gospodin Ivanković djelatnik Zagrebačke banke, njegovi medijski istupi i tvrdnje nikako nisu ni objektivni ni nezavisni.

Željko Ivanković u nekoliko navrata replicira Udruzi Franak porukom da „nemaju pojma o bankovnom sustavu”, što je evidentno netočno. Doduše, s pozicije “insajdera” g. Ivanković o bankovnom sustavu zasigurno zna i ponešto što članovi Udruge Franak ne znaju.