ODVJETNIK SRĐAN KALEBOTA: Quo vadis franak? Otvorena pitanja vezana za “slučaj franak” – četiri godine kasnije

S velikim zadovoljstvom predstavljamo članak (priopćenje) odvjetnika Srđana Kalebote koji je objavljen u 29. Godišnjaku povodom Savjetovanja o aktualnostima hrvatskog zakonodavstva i pravne prakse održanom u Opatiji, od 13. do 14. listopada 2022.

Na savjetovanju su svoja predavanja iznijeli pojedini suci Vrhovnog suda RH, dok su ostali suci i pojedini odvjetnici imali čast da se njihovi radovi objave u tiskanom izdanju Godišnjaka.

Članak Srđana Kalebote objavljen u Godišnjaku, Quo vadis franak? Otvorena pitanja vezana za “slučaj franak” – četiri godine kasnije, objavljujemo na našim stranicama u cijelosti.

U članku su obrađena neriješena pravna pitanja vezano za obeštećenje potrošača koji su konvertirali CHF kredite te za apsolutnu ništetnost ugovora s valutnom klauzulom CHF uz osvrt na pitanje zastare potraživanja koje se veže na kolektivnu presudu.

Uživajte u izvrsnom rezoniranju odvjetnika Kalebote!

Članak možete skinuti OVDJE.

PODIJELI: Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit Email