Čelnicima i menadžerima Zabe, PBZ-a, RBA i Erste banke u protekle je dvije krizne godine isplaćena protuvrijednost od čak 53 tisuće prosječnih brutto radničkih plaća piše Novi List.
Četiri najveće bankarske grupe u Hrvatskoj, Zagrebačka, Privredna, RBA i Erste banka, isplatile su u 2010. godini svojim rukovodećim ljudima više od 208 milijuna kuna na ime plaća, bonusa i ostalih kratkoročnih naknada, a ovisno od banke do banke riječ je o deset do najviše 40 ljudi. Čelni ljudi najvećih hrvatskih banaka u 2010. godini dobili su na ime plaća, bonusa i nagrada 13 milijuna kuna više nego u 2009. godini. U te dvije krizne godine na plaće i bonuse rukovodećeg kadra u samo četiri banke otišlo je ukupno 403 milijuna kuna, što je novac dovoljan za isplatu oko 53 tisuće prosječnih brutto plaća u Hrvatskoj.

PODIJELI: Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit Email