NIŠTETAN JE CHF UGOVOR IZ KONVERTIRANOG KREDITA, OPĆINSKI SUD U ZADRU, STALNA SLUŽBA PAG!

Imamo još jednu presudu za ništetnost ugovora. Ovoga puta radi se o konvertiranom kreditu. Budući da je ništetan ugovor, ništetan je i aneks. Sutkinja Vilka Škunca već je i prije donosila takve presude. Odvjetnici koji zastupaju tužitelja su Ivan Šalina i Božo Vrkić iz Zadra.
Kredit je ugovoren 2007. u iznosu oko 152.000 kuna.
Addiko banka po pravomoćnosti presude morat će vratiti 223.000 kuna plus zatezne kamate. Ukupan iznos za isplatu sa zateznim kamatama bit će oko 400.000 kuna, no Addiko ima pravo na svojih 152.000 kuna, pa će onda na kraju tužitelj dobiti oko 250.000 kuna.
Svakako očekujemo da će i pitanje ništetnosti CHF ugovora završiti na Sudu EU, osim ako u međuvremenu Vrhovni sud ne odluči u skladu sa Zakonom o obveznim odnosima i presudama Suda EU C-118/17 i C-260/18 da CHF ugovor na zahtjev potrošača mora biti proglašen ništetnim!

 

PODIJELI: Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit Email