Slično kao i u Hrvatskoj, mnogi građani Srbije dovedeni su u vrlo tešku financijsku situaciju zbog precijenjenog tečaja švicarskog franka. Zbog toga je Udruženje bankarskih klijenata „Efektiva“ podignulo kolektivnu tužbu protiv tri banke zbog kredita s valutnom klauzulom u švicarskim francima i jednostranog mijenjanja kamatnih stopa. Tim više, pozvali su i Narodnu banku Srbije da na strani tužitelja sudjeluje u sporu i „donekle ispravi posljedice svog pasivnog držanja.“

{source}

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”http://www.youtube.com/embed/sui_v7B8KMI” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

{/source}

 

Kurir – Efektiva tužila tri banke zbog stambenih kredita u francima

Blic – Prva kolektivna tužba protiv banaka u Srbiji 

Tanjug – Tužba protiv Hipo Alpe Adrija, Pireus i EFG banke – 

 

RTV – Tužili banke zbog kredita u švicarcima– 

 

B92 – Klijenti tuže tri banke 

PODIJELI: Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit Email