Izuzetno brzo jačanje valute švicarskoga franka, koje se događa ovih dana, novi je udar na životni standard mnogih građana i njihovih obitelji. Na današnji dan pristigle su na naplatu rate kredita veće i za nekoliko stotina kuna u odnosu na prethodni mjesec. Prema svim pokazateljima, jačanje švicarskoga franka nastavit će se i dalje. U ime svih građana čije su ljudsko dostojanstvo i sloboda pregaženi u ime dodatnih bankarskuh ekstraprofita, Udruga Franak APELIRA da se HITNO i DRASTIČNO smanje kamatne stope na kredite s valutnom klauzulom.
Pozivamo sve banke da smjesta učine ovaj korak i time pokažu poštovanje spram društvenog okruženja u kojemu posluju i dobru volju za nalaženjem izlaza iz trenutne situacije.