Pod geslom “Ujedinjeni za globalnu promjenu”, danas će se istovremeno održati prosvjed u 86 zemalja svijeta, na preko 1000 lokacija.

U Hrvatskoj, prosvjedi će se održati 15.10. u 18:00 na glavnim trgovima u Zagrebu, Splitu, Rijeci i Puli.
U Zagrebu će se prosvjed održati na Trgu bana Jelačića, u Splitu na Peristilu, u Rijeci na Jadranskom trgu, a u Puli kod Zlatnih vrata.

Organizatori šalju sljedeću poruku koju vrijedi prenijeti dalje:
Mi smo obični ljudi. Mi smo kao ti: ljudi koji se svakog jutra ustaju kako bi išli učiti, raditi ili tražiti posao, ljudi koji imaju obitelj i prijatelje. Ljudi, koji se svaki dan jako trude da bi osigurali bolju budućnost za svoje bližnje.
Neki se od od nas smatraju progresivnima, drugi konzervativcima. Neki od nas su vjernici, neki nisu. Neki od nas su jasno ideološki opredijeljeni, drugi su apolitični, ali svi smo zajedno zabrinuti i ljuti zbog političke, ekonomske i društvene situacije oko nas: korupcija među političarima, gospodarstvenicima, bankarima koja nas ostavlja bespomoćnima, bez ikakvog glasa, ugušenima.
Ovakva situacija je postala gotovo normalna, svakodnevna muka, bez nade. Ali udruženi možemo to promijeniti! SADA je vrijeme da promijenimo stvari, vrijeme da zajedno izgradimo bolje društvo.
Manifest pokreta u cjelosti možete pročitati ovdje: http://15ocroatia.org/manifest-pokreta
facebok